فناوری نانو و ارتقای صنعت کاشی و سرامیک

آروین سرامیک طراحی کاشی
غلامی

گزارش آروین سرامیک ( شرکت طراحی کاشی و سرامیک)،

مدیرعامل شرکتی جوانو تازه بنیان، ترویج استفاده از نانوسیلیس در صنعت کاشی و سرامیک را یکی از دستاوردهای این شرکت طی یک سال گذشته اعلام کرد.

وحید اسلامی نصرت آبادی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان: «با توجه به پتانسیل‌های نانوسیلیس در صنعت کاشی و سرامیک، تلاش زیادی داشتیم تا بتوانیم این محصول را به تولیدکنندگان کاشی و سرامیک معرفی کرده و استفاده از آن را در این صنعت ترویج دهیم. با توجه به حضور شرکت‌های صاحب نام در استان یزد، دسترسی مناسبی به این شرکت‌ها داشتیم و از این رو ارتباط خوبی با این شرکت‌ها ایجاد شد.»

در ادامه : «در حال حاضر با شرکت‌های معتبری وارد همکاری شدیم و نانوسیلیس را برای استفاده در محصولات این شرکت‌ها عرضه کرده‌ایم.»

” آروین سرامیک شرکت طرح کاشی و سرامیک “

این مدیر جوان درباره مزیت‌های نانوسیلیس می‌گوید: «دو برتری مهم موجب رسوخ نانوسیلیس در صنعت کاشی و سرامیک شده است. مزیت نخست نانوسیلیس این است که ما امکان فرموله کردن این محصول را برای شرکت‌های مختلف داریم. در واقع برحسب شرایط و نیاز هر تولیدکننده، می‌تواند فرمولاسیون نانوسیلیس را تغییر داده و متناسب با درخواست مشتری محصول را ارائه کند. این در حالی است که محصولات مشابه خارجی این امکان را ندارند بنابراین تولیدکننده نمی‌تواند تغییری در نانوسیلیس‌های خریداری شده از خارج دهد، این درحالی است که دانش فنی نانومحصولات این امکان را به ما می‌دهد تا به صورت سفارشی برای مشتریان محصول تولید کنیم.»

وحید اسلامی نصرت آبادی افزود: «برتری دوم قیمت کم و کارایی بالای نانومحصولات است که موجب رقابت‌پذیر شدن در بازار شده است.

در باور ایشان، استفاده از نانوسیلیس در کاشی و سرامیک موجب براق شدن و ایجاد خاصیت ضدلک در محصولات می‌شود که در بازار به آن کاشی نانوپولیش گفته می‌شود. براساس اطلاعات منتشر شده، این شرکت ماهانه ۱۵ تا ۲۰ تُن مواد نانوسیلیس تولید می‌کند که بیش از ۸۰ درصد از آن در صنعت کاشی و سرامیک استفاده می‌شود که این رقم نشان از نفوذ این نانومواد در صنعت کاشی و سرامیک دارد.

منبع: آروین سرامیک طراحی کاشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *